Inżynier jest osobą, która wspomaga proces produkcyjny od strony przygotowania i opracowania dokumentacji technicznej. Jest odpowiedzialny za przygotowanie jej zgodnie z obowiązującymi standardami i normami produkcyjnymi oraz szczególnymi wymaganiami klienta.

To człowiek o wszechstronnych umiejętnościach, które pozwalają nawet na prowadzenie szkoleń w zakresie wymagań procesowych, jakościowych, technik i metod pracy. Na co dzień wspomaga produkcję w zakresie jakości wytwarzania, bezpieczeństwa oraz redukcji kosztów, precyzji dostaw a także samej produktywności pojedynczych stanowisk pracy jak i całego zakładu.

Wykonywanie konstrukcji stalowych

Projektowanie małych i średnich zespołów
i konstrukcji metalowych

Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu małych i średnich konstrukcji metalowych oraz modernizacji części maszyn.

Jesteśmy w stanie zaprojektować lub wspomóc w procesie projektowania oraz produkcji części maszyn i konstrukcji stalowych. Fizyczne połączenie biura projektowego z halą produkcyjną daje nam możliwość szybkiej reakcji na potrzeby klienta oraz sprawdzenie proponowanych rozwiązań technicznych.

potrzebujesz tej usługi?

Profesjonalna produkcja elementów metalowych na zamówienie

Projektujemy małe i średnie konstrukcje metalowe.

Profesjonalne usługi optymalizacji procesów produkcji

Wieloletnie doświadczenie oraz znakomicie wyszkolona kadra pracownicza.

Optymalizacja procesów produkcji

Pomoc technologiczna przy optymalizacji
procesu produkcyjnego

Wieloletnie doświadczenie oraz znakomicie wyszkolona kadra pracownicza pozwala na niesienie pomocy technicznej naszym klientom.

Jesteśmy w stanie dopasować technologię wytwarzania pod aktualne możliwości techniczne producentów z danego obszaru geograficznego – pod względem maksymalnego skrócenia czasu wytwarzania, zmiany i optymalizacji łańcucha dostaw, ekonomii całego procesu wytwarzania jak i spełnienia wszelkich wymagań środowiskowych.

potrzebujesz tej usługi?

Wykonywanie konstrukcji stalowych

Projektowanie małych i średnich zespołów oraz konstrukcji metalowych

Metalowe konstrukcje są od 2006 podstawową dziedziną w jakiej pomagamy naszym klientom. Wytwarzamy nie tylko elementy metalowe na zamówienie – bardzo często pomagamy i wspomagamy naszych klientów w tym aby metalowe elementy konstrukcyjne spełniały wszystkie  wymagania wytrzymałościowe i użytkowe ale z drugiej strony był maksymalnie ekonomiczne.

W zasadzie jesteśmy w stanie wytworzyć każde konstrukcje stalowe na zamówienie – oczywiście też podlegamy pewnym ograniczeniom technologicznym ale są one na szczęście na tyle małe, że nie stanowią głównej przeszkody tam gdzie występuje spawanie konstrukcji stalowych.

Konstrukcje spawane - dlaczego Marxam Project

Bo kochamy to co robimy. Projektowanie konstrukcji stalowych jest naszą pasją – tworzymy własne projekty i produkujemy własne detale jednak elementy stalowe na zamówienie są dla nas zawsze ciekawym wyzwaniem, którego chętnie się podejmiemy i poznamy nowe, nieznane dotąd obszary obróbki metalu.

Konstrukcje spawane to nie tylko olbrzymie konstrukcje stalowe, to bardzo często małe, drobne, kilkuelementowe i kilkukilogramowe zespoły, w których tak samo ważne są poprawnie wykonane projekty konstrukcji jak i ich późniejsze wykonanie.

Producenci konstrukcji stalowych bardzo często koncentrują się na dużych projektach – jest to z ekonomicznego punktu widzenia firmy i jej funkcjonowania rzecz bardzo słuszna, jednak nas cieszy produkcja konstrukcji stalowych na tyle, że chętnie podejmiemy rozmowy na temat każdej pracy i projektu.

Optymalizacja procesów produkcji

Pomoc technologiczna przy optymalizacji procesu produkcyjnego

Mając bardzo szeroką wiedzę z zakresu produkcji i procesów wytwarzania możemy wspomóc naszych klientów tam gdzie potrzebna jest optymalizacja procesów produkcji lub szczegółowa optymalizacja procesu produkcyjnego danego, konkretnego produktu.

Optymalizacja procesu produkcji - czym jest?

Procesy i techniki produkcyjne dość często nie nadążają za rozwojem technologii produkcji i udoskonalaniem maszyn ale najczęstszym powodem tego stanu rzeczy są koszty takich zmian. Dzięki naszemu doświadczeniu metody optymalizacyjne koncentrują się i generują koszty tylko tam gdzie jest to faktycznie potrzebne lub ma szanse na najszybsze przyniesienie wymiernych korzyści.

Optymalizacja procesów jakiej się podejmujemy obejmuje nie tylko sam proces ale zagłębia się w również technologię wytwarzania  dzięki czemu wspieranie produkcji jest jeszcze bardziej efektywniejsze.