marxam project

park maszynowy

Poniżej pokazujemy tylko główne typy maszyn na jakich działamy. Jeżeli jest coś co wymaga specjalistycznego sprzętu na pewno temu zaradzimy lub pokażemy w przyszłości na naszej stronie, że jest.

Profesjonalne usługi cięcia laserem rur i profili

Cięcie laserem

wycinarki
laserowe

Stale zyskujący na popularności rodzaj maszyn do obróbki termicznej szerokiego spektrum metali.

Intuicyjne oprogramowanie, ergonomiczne systemy wymiany blachy a przy cięciu grubych stali świetnie ogrzewające halę produkcyjną w zimne zimowe poranki.

wycinanie laserem w metalu

wycinarki
plazmowe

Bardzo dobre maszyny do cięcia stosunkowo prostych elementów. Świetnie sprawdzają się nawet przy grubszych blachach co powoduje, że przy zimnych zimowych porankach operatorzy kochają ciąć na nich grube blachy jeszcze bardziej niż na laserze.

Kiedyś traktowane jako gorsi kuzyni wycinarek laserowych jednak postęp technologii sprawił, że dzisiaj są w zasadzie równoprawnym partnerem przy obróbce materiałów płaskich tak jak ich bardziej zaawansowani technologicznie kuzyni.

Profesjonalne usługi cięcia strumieniem wody

cięcie strumieniem wody

wycinarki
wodne

Najwolniejsze ale za to najsilniejsze maszyny do cięcia materiałów i to wszelakich gatunków i grubości. Potrafią przeciąć grubości, z którymi laser czy plazma nie mają żadnych szans. W zimie nie pomoże ale za to w gorące, letnie dni doskonale sprawdzi się jako oczko wodne na każdym zakładzie wprowadzając przy stanowisku operatora mily chłód przywodzący na myśl najpiękniejsze polskie jeziora.

OBRÓBKA PLASTYCZNA

prasy
krawędziowe

Obróbka plastyczna na dobrej prasie krawędziowej to sama przyjemność. Ze względu na coraz większą fantazję projektantów i inżynierów wymyślających coraz bardziej skomplikowane kształty gięcia trzeba się przygotować na zakup porządnej ilości matryc i stempli. Ale jak to już opanujemy to sama praca staje się “bułką z masłem”.

Profesjonalne obróbki blacharskie - gięcie blach, rur i profili
Profesjonalne usługi gięcia blach

OBRÓBKA PLASTYCZNA

prasa
mimośrodowa

Dość proste w budowie i obsłudze maszyny. Najbardziej skomplikowanym elementem, wymagającym doświadczenia i obycia z tematem plastyczności metali, jest matryca do kształtowania lub wybijania blachy. Samo wykonanie narzędzia jest dość czasochłonne jednak przy większych seriach produkcyjnych poniesiony trud zwróci się po wielokroć.

OBRÓBKA SKRAWANIEM

tokarki i frezarki manualne

Coraz bardziej odchodzące w cień historii maszyny do obróbki wiórowej – odchodzą ale nigdy nie znikną.

Każdy chce CNC, każdy kocha CNC, każdy umie CNC – ale bycie operatorem tokarki lub frezarki konwencjonalnej jest jak jazda zabytkowym autem. Niby słabo czuć wiatr we włosach, niby na światłach nie wyprzedzisz wyścigówki – ale widzieć szacunek za wiedzę i doświadczenie w oczach operatorów CNC – bezcenne.

Profesjonalna obróbka skrawaniem
Profesjonalne usługi frezowania i toczenia na maszynach CNC

Toczenie i frezowanie

tokarki i frezarki cnc

Jestem szybkością, jestem szybkością…

Po opanowaniu praw rządzących obróbką skrawaniem oglądanie samej pracy maszyny to czysta przyjemność. Te kocie ruchy frezów i narzynek, te wióry tak pięknie skręcające się w odwiecznej walce między narzędziami a materiałem.

To właśnie przy oglądaniu tych morderczych zmagań powstały największe i najbardziej epickie scenariusze rycerskich pojedynków między dobrem a złem w samym Hollywood.

EDM

elektrodrążarki

Gdzie frezarka i tokarka nie może tam elektrodrążarkę pośle.

To maszyny stworzone do twardej, żmudnej, niewdzięcznej ale jakże wszystkim potrzebnej roboty. Zjawisko erozji zaprzęga w słusznej sprawie obróbki metalu pozwalając wykonać prace często nieosiągalne dla standardowej obróbki wiórowej.

Profesjonalne usługi obróbki metodą elektroerozji