Gięcie blach
Gięcie blach to jedna z najbardziej popularnych metod obróbki plastycznej, która polega na oddziaływaniu na obrabiany materiał odpowiednią siłą i w ten sposób zmienienie jego kształtu bez zmiany jego spójności. W Marxam Project świadczymy kompleksowe usługi gięcia blach, które obejmują obróbkę stali, aluminium i wielu innych materiałów. Dzięki naszemu bogatemu zapleczu technicznemu i doświadczonym technologom, zapewniamy najwyższą możliwą precyzję i jakość tworzonych produktów, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Skontaktuj się z nami i zapewnij swojemu projektowi to, co najlepsze.
Tokarz tak jak i frezer lub szlifierz jest osobą, która zajmuje się obróbką metali metodą skrawania. Głównymi zadaniami tokarza jest wykonywanie gwintów, przecinanie elementów, roztaczanie otworów, wytaczanie, rozwiercanie i nawiercanie. Na swoich maszynach wykonuje przede wszystkim toczenie powierzchni walcowych, stożkowych, czołowych i kształtowych.
Tak jak w każdym zawodzie związanym z obróbką skrawaniem także i u tokarza wymagana jest cierpliwość, precyzja i dobry wzrok.
Eksperckie gięcie blach w Marxam Project
W Marxam Project świadczymy profesjonalne i kompleksowe usługi gięcia blach. Niezależnie od tego, czy są one ze stali, aluminium czy innego materiału metalicznego, możesz mieć pewność, że bez problemu sobie poradzimy. Nasi eksperci w dziedzinie obróbki plastycznej, wyposażeni w nowoczesne urządzenia i technologie, posiadają głębokie doświadczenie w gięciu i zginaniu blach. Potrafimy obrobić nawet skomplikowane kształty z największą możliwą precyzją, co zapewnia o trwałości i jakości naszych usług. Zaufaj Marxam Project w kompleksowym gięciu blach i doświadcz współpracy z prawdziwymi profesjonalistami.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
Dlaczego warto z nami współpracować?
Marxam Project na rynku obróbki metali pracuje od 2006 roku. Nasze długoletnie doświadczenie gwarantuje, że gięcie blach znamy jak własną kieszeń. Nasza ekspertyza pozwala nam w zapewnieniu najwyższej jakości usług. Na tle innych firm wyróżnia nas:
- Kompleksowy zakres świadczonych usług – W naszej bogatej ofercie znaleźć można nie tylko gięcie, ale także inne procesy obróbki metali, dzięki którym będziesz miał pewność, że wszystko dla swojego projektu zrobisz w jednej, profesjonalnej firmie. Od cięcia i walcowania, przez spawanie, aż po malowanie proszkowe, obsługujemy projekty od A do Z.
- Ponad 18 lat doświadczenia – W trakcie naszej długiej działalności obsłużyliśmy tysiące projektów obróbki metali, w tym także gięcia. Pozwoliło to nam na poznanie tego procesu od podszewki, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższą jakość świadczonych przez nas usług.
- Nowoczesne zaplecze techniczne – Aby zapewnić o precyzji i jakości naszej obróbki, cały czas inwestujemy w nowoczesne maszyny i technologie, które pozwalają nam na ciągły rozwój naszych działań. Takie podejście pozwoliło nam na skompletowanie jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w całej Polsce.
- Eksperci obróbki plastycznej – Zatrudniamy prawdziwych specjalistów w gięciu blach i innych procesach obróbki metali. Nie tylko pozwala nam to na tworzenie precyzyjnie określonych elementów, ale także umożliwia pomoc w dobraniu wszystkich szczegółów projektu dla klienta.
Skontaktuj się z nami
Wybierając Marxam Project jako swojego partnera w gięciu blach wybierasz firmę o długoletnim doświadczeniu i ukierunkowaniu na klienta, co gwarantuje, że zrobimy wszystko w celu zapewnienia Twojej firmie pełnej satysfakcji. Nasze zoptymalizowane procesy i szybki czas realizacji pozwalają na stworzenie projektu od A do Z w krótkim terminie i z profesjonalną jakością. Zaufaj nam w kompleksowej obsłudze Twojego zlecenia gięcia blach i skontaktuj się z nami już dziś, a doświadczysz największej jakości i precyzji obróbki.
Gięcie blach – na czym polega?
Obróbka plastyczna składa się z kilku różnych metod. Jedną z najpopularniejszych jest gięcie blach, które pozwala na ukształtowanie materiału według określonych parametrów, zmieniając jego krzywiznę, bez wpływu na wymiary poprzeczne. Najczęściej wykorzystywaną metodą w tym procesie są technologie CNC (komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych), które pozwalają na produkcję wielkoseryjną i dużą powtarzalność tworzonych elementów. Możliwe jest to dzięki prasom krawędziowym, które pod wpływem siły mechanicznej odkształcają element nadając mu nawet skomplikowany kształt. W ramach tego procesu wyróżnia się także wyginanie, zawijanie i zwijanie różnych metali, takich jak stal, aluminium, miedź, brąz i wielu innych.
Zasady gięcia blach
W gięciu blach poprzez wykorzystanie właściwości plastycznych obrabianego materiału, oddziałuje się na niego siłą mechaniczną w celu zmiany jego krzywizny, jednocześnie zachowując jego strukturalność. Wykorzystuje się w tym celu urządzenia, których dokładny wybór zależeć będzie od konkretnej metody. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można prasy krawędziowe, które stosuje się do elementów wcześniej ciętych i prostych blach. Użycie tego urządzenia pozwala na nadanie mu skomplikowanego kształtu. Oddziaływuje ono na obrabiany materiał poprzez ruch z góry na dół przy pomocy stempla, jaki go odkształca pod wpływem siły. W ramach tego procesu wyróżnić można wyginanie, zaginanie i zwijanie, które różnią się przede wszystkim miejscem wpływu siły i osią na jakiej jest ona zastosowana.
Zastosowanie gięcia blach
Gięcie blach to proces o szerokim zastosowaniu. Bardzo często wykorzystywane jest komplementarnie z różnymi metodami cięcia, gdzie po usunięciu określonej ilości materiału nadaje się mu odpowiednią krzywiznę przy pomocy prasy krawędziowej. W procesie tym najczęściej wykorzystuje się technologię CNC, co pozwala na produkcję wielkoseryjną i osiągnięcie dużej powtarzalności tworzonych elementów. Do głównych zastosowań gięcia zaliczyć można branżę budowlaną, gdzie odpowiednia krzywizna jest kluczowa w niektórych elementach, jak np. przy podporach konstrukcyjnych. Duża wytrzymałość i twardość tworzonych komponentów pozwala na wykorzystanie gięcia blach także w innych branżach, jak np. motoryzacyjnej, gdzie z jego pomocą tworzy się elementy podwozia, do maszyn i urządzeń i do różnych osłon. Gięcie jest zatem uniwersalnym procesem, który wykorzystać można w wielu różnych projektach.
Zalety gięcia blach
Gięcie blach to proces o częstym wykorzystaniu w wielu różnych projektach i to nie bez powodu, zapewnia on bowiem szereg zalet, które sprawiają, że jest popularną metodą obróbki. Do zalet tych zaliczyć można:
- Produkcję wielkoseryjną - Wykorzystanie technologii CNC pozwala na szybką i wydajną obróbkę o dużej powtarzalności, co sprawia, że idealnie nadaje się do produkcji wielkoseryjnej.
- Wzmocnienie materiału - Na skutek zastosowania tego procesu, wzmacniana jest wytrzymałość i twardość obrabianego materiału, co sprawia, że produkt końcowy może być wykorzystany w wielu różnych zastosowaniach.
- Możliwość uzyskania skomplikowanych kształtów - Użycie prasy krawędziowej w gięciu pozwala na stworzenie elementu o ściśle określonym kształcie, co może być trudne do zrobienia korzystając z innych metod.
- Oszczędność materiałowa - W tej metodzie nie powstają ubytki materiału, gdyż nie jest on odejmowany, tak jak to ma miejsce w przypadku np. cięcia lub toczenia i frezowania. Powoduje to większą oszczędność kosztową i materiałową.
- Wszechstronność - Proces ten można wykorzystać w wielu różnych branżach, jak np. budowniczej, czy motoryzacyjnej oraz na wielu różnych rodzajach metali, takich jak stal strukturalna, nierdzewna, aluminium i wielu innych.
Czynniki wpływające na gięcie blach
Na proces gięcia blach wpływa szereg czynników, od których zależeć będzie uzasadnienie wyboru tej metody, jej parametrów i wielu innych. Do czynników tych zaliczyć można:
- Właściwości materiału - Konkretne właściwości obrabianego materiału takie jak np. jego plastyczność, kruchość, wytrzymałość, będą bezpośrednio wpływać na parametry tej metody.
- Wykorzystane narzędzia - Nowoczesność i dobór maszyn i technologii w tym procesie będzie wpływać na precyzyjność i powtarzalność tworzonych elementów, a także na szybkość produkcji.
- Umiejętności operatora - Pomimo powszechnego wykorzystywania technologii CNC, dobór parametrów urządzenia i umiejętność wprowadzania zmian w trakcie trwania produkcji są kluczowe w celu zapewniania najwyższej jakości.
- Parametry zlecenia - Wykorzystanie i przeznaczenie produktu końcowego będzie odpowiadało za dobranie konkretnych parametrów zlecenia, a także zależeć od tego będzie wybór metody obróbki.
- Termin realizacji - W przypadku nagłych projektów konieczne będzie dobranie precyzyjnych parametrów obróbki, które zapewnią odpowiednią precyzję i jednocześnie wysoką jakość produktu.
Często zadawane pytania
Na czym polega gięcie blach?
Gięcie blach to proces, który polega na oddziaływaniu na obrabiany materiał z odpowiednią siłą mechaniczną w celu nadania mu określonego kształtu, nie naruszając jednocześnie jego właściwości strukturalnych.
Jakie urządzenia mogą być wykorzystywane w tym procesie?
Najpopularniejszym urządzeniem wykorzystywanym w tym procesie jest prasa krawędziowa, która przy pomocy stempla wywiera siłę z góry na dół na obrabiany materiał.
Jakie są główne zalety gięcia blach?
Główną zaletą gięcia blach jest wzmocnienie wytrzymałości obrabianego materiału bez naruszenia jego struktury, a także możliwość wykorzystania go w produkcji wielkoseryjnej i uzyskania skomplikowanych kształtów.
Jakie inne metody obróbki metali oferujecie?
Oprócz gięcia, w naszej ofercie znaleźć można także walcowanie, tłoczenie, cięcie (laserowe, plazmowe i strumieniem wody), frezowanie i toczenie, honowanie, spawanie, zgrzewanie i wiele innych metod.
Co jeśli nie jestem pewien jakiegoś szczegółu projektu?
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, nasi pomocni eksperci chętnie doradzą w dobraniu odpowiednich szczegółów projektu. Uczciwie pomożemy w celu zapewnienia najwyższej jakości produktu końcowego.
Jak mogę zamówić gięcie blach w Marxam Project?
Aby zamówić gięcie blach w Marxam Project wystarczy się z nami skontaktować i przesłać wszystkie szczegóły swojego projektu. Dostępni jesteśmy telefonicznie pod numerem 734 421 727, mailowo pod adresem offers@marxam-project.pl lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na dole każdej strony.