Cięcie strumieniem wody
Cięcie strumieniem wody to metoda obróbki strumieniowej, która polega na wykorzystaniu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem do cięcia konkretnego materiału. Szerokie zastosowanie i możliwości sprawiają, że jest to popularny proces obróbki różnego rodzaju tworzyw. W Marxam Project oferujemy najwyższej jakości usługi cięcia wodą, dzięki którym otrzymujemy precyzyjne i trwałe elementy. Zaufaj nam i przekonaj się, jak profesjonalne cięcie strumieniem wody może pomóc w Twoim projekcie.
W dzisiejszych czasach głównym zadaniem Ślusarza jest obróbka metali na zimno – ręczna lub z użyciem elektronarzędzi. W zakresie pracy ślusarza znajdują się drobne części mechanizmów, drobna obróbka skrawaniem oraz ręczna obróbka powierzchni stalowych, nierdzewnych i aluminium.
Ślusarz traktowany jest jako asystent spawacza ponieważ bardzo często odpowiedzialny jest za przygotowanie materiałów do spawania oraz ich późniejszą obróbkę w celu naniesienia powłok ochronnych.
W bardzo szerokich umiejętnościach jakie musi posiadać ślusarz znajduje się między innymi wszystko co związane jest z mechaniką (montaż i demontaż urządzeń), cięcie, piłowanie, wiercenie, nitowanie, lutowanie oraz umiejętności z zakresu elektrotechniki i hydrauliki. Także metaloznawstwo jest bardzo ważną dziedziną wiedzy, którą musi posiąść ślusarz – badanie twardości, wytrzymałości, sprężystości, udarności, plastyczności i innych podstawowych cech metali jest wiedzą niezbędną do prawidłowego wykonywania swojego zawodu.
Profesjonalne cięcie strumieniem wody w Marxam Project
W Marxam Project świadczymy profesjonalne i kompleksowe usługi cięcia strumieniem wody. Zatrudniani przez nas eksperci obróbki strumieniowej, nie tylko będą precyzyjnie ciąć wskazany element, ale także chętnie doradzą w doborze szczegółów projektu. Wykorzystując zaawansowane technologie i urządzenia, jesteśmy w stanie obrabiać materiał z dokładnością nawet do 0,1mm, dzięki czemu Twój element będzie dokładnie taki jaki sobie wymarzyłeś. Wybierz Marxam Project w cięciu wodą i przekonaj się, jak przekształcimy Twój projekt w rzeczywistość.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
Dlaczego właśnie my?
Marxam Project to firma z ponad 18-letnim doświadczeniem w obróbce metali, w tym także w obróbce strumieniowej. Nasze zoptymalizowane procesy i nastawienie na klienta zapewniają o najwyższej jakości oferowanych usług. Wśród innych wyróżnia nas:
- Zaawansowane maszyny i technologie – Ciągłe inwestycje pozwoliły nam skompletować jedno z najnowocześniejszych zapleczy technicznych w Polsce. Pozwala nam to na osiąganie największej możliwej precyzji podczas obróbki.
- Nastawienie na klienta – Twoje potrzeby są najważniejsze. Aby zapewnić o pełnej satysfakcji naszych klientów doradzamy i dokładamy wszelkich starań, aby Twój projekt był stworzony dokładnie takim, jakim go sobie wyobraziłeś.
- Wyspecjalizowana kadra – Nasi doświadczeni technolodzy są prawdziwymi ekspertami obróbki. Dobieramy precyzyjnie wybrane parametry każdego zlecenia, aby zapewnić o jego najwyższej jakości.
- Rygorystyczne testy – Przeprowadzamy ściśle określone testy jakości, aby zapewnić o trwałości i precyzyjności wytwarzanych elementów.
- Szybkie terminy realizacji – Połączenie nowoczesnego sprzętu i doświadczenia naszych specjalistów pozwala nam na oferowanie cięcia wodą szybko, ale jednocześnie z największą możliwą precyzją.
Skontaktuj się z nami
Jeśli szukasz precyzyjnego cięcia strumieniem wody o szybkim terminie realizacji i atrakcyjnej cenie to świetnie trafiłeś. Marxam Project to gwarancja najwyższej jakości obróbki strumieniowej, dzięki której Twój projekt będzie wyglądał dokładnie tak, jak tego chciałeś. Niezależnie czy potrzebujesz obrobić metal, czy szkło, nasze cięcie wodą doskonale spełni Twoje oczekiwania. Zaufaj nam i skontaktuj się z nami, aby przekształcić swój projekt w rzeczywistość.
Cięcie strumieniem wody – na czym polega?
Cięcie strumieniem wody to proces polegający na wykorzystaniu skoncentrowanego nośnika energii o wysokim ciśnieniu. Jego cechą charakterystyczną jest to, że nie wykorzystuje się tutaj wysokich temperatur, co jest szczególnie istotne w obróbce materiałów na nie wrażliwych, jak np. szkła, czy ceramiki. Jest to bardzo precyzyjna metoda, która pozwala na cięcie z dokładnością nawet do 0,1mm. Wyróżnia je także możliwość obróbki grubszych materiałów niż w pozostałych metodach, ponieważ jest to nawet do 460mm (w przypadku tworzyw niemetalowych).
Zasady cięcia strumieniem wody
Cięcie strumieniem wody wykorzystuje strumień wody pod wysokim ciśnieniem, który osiągać może prędkość nawet 340 m/s. W procesie tym korzystać można także z technologii CNC, która jest szczególnie przydatna w obróbce materiałów kruchych. Pozwala bowiem, na regulację ciśnienia, aby mieć pewność, że tworzywo nie będzie się łamało i kruszyło. Dzięki zastosowaniu różnych końcówek osiągać można dokładność cięcia nawet 0,1mm, która może być jeszcze bardziej zawężona przy wykorzystaniu najnowszych urządzeń. Pozwala to na uzyskanie elementów o jednej z najwyższych możliwych precyzji.
Zastosowanie cięcia strumieniem wody
Cięcie strumieniem wody to unikalny proces pozwalający na szersze zastosowanie niż cięcie laserowe, czy cięcie plazmowe. Z uwagi na brak wpływu ciepła wykorzystać je można nie tylko do cięcia metali, ale także materiałów kruchych, jak np. szkła czy ceramiki. Pozwala na obróbkę materiałów grubszych niż laser, czy plazma, gdyż jest to do ok. 150mm w przypadku metali, co jest podobne do zmechanizowanego cięcia plazmowego, jednak w przypadku pozostałych tworzyw, jak np. szkło, czy ceramika jest to nawet do 460mm. Cięcie wodą wykorzystywane jest powszechnie w różnych gałęziach przemysłu, jak np. w przemyśle spożywczym, gdzie obróbka z jego pomocą pozwala na zapobiegnięcie dostania się zanieczyszczeniom. Do innych zastosowań zaliczyć można motoryzację, budownictwo, lotnictwo, meblarstwo, ceramikę i wiele innych.
Zalety cięcia strumieniem wody
Cięcie strumieniem wody posiada wiele zalet, które wyróżniają je na tle pozostałych metod obróbki. Zaliczyć do nich można:
- Brak wpływu temperatury - Cięcie wodą nie wykorzystuje temperatury do przecinania, a wysokie ciśnienie, co minimalizuje deformacje obrabianego materiału.
- Szerokie zastosowanie - Metoda ta pozwala na obróbkę metali, takich jak stal, aluminium, miedź czy brąz, ale także tworzyw kruchych, których nie można ciąć innymi metodami, jak np. szkła, czy ceramiki.
- Grubość materiału - Umożliwia obróbkę materiałów nawet do 460mm, w przypadku tworzyw niemetalowych, a 150mm metalowych. Dzięki temu możliwe jest cięcie nawet kilku z nich jednocześnie.
- Precyzja - Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn pozwala na uzyskanie precyzji mniejszej niż 0,1mm, co zapewnia otrzymanie elementu o silnie sprecyzowanych parametrach.
- Kwestie ekologiczne - Nie powoduje efektu pylenia i wykorzystuje się do niego wodę, którą można użyć w obiegu zamkniętym kilkukrotnie bez wpływu na jakość.
- Wysoka jakość - Dzięki dużej precyzji i powtarzalności waterjet, otrzymuje się wysokiej jakości krawędzie cięcia o dokładnie określonych parametrach.
Czynniki wpływające na cięcie strumieniem wody
Na cięcie strumieniem wody ma wpływ kilka czynników, od których zależeć będzie dobranie określonych parametrów oraz jakość obróbki. Zaliczyć do nich można:
- Materiał ścierny - Wykorzystanie i dobór materiału ściernego będzie miał wpływ na to, jakie tworzywa można będzie obrabiać i z jaką dokładnością. Z pomocą garnetu, ciąć będziemy szerszy wybór materiałów, jednak z mniejszą precyzją.
- Głowica tnąca - Wybór nowoczesnej głowicy tnącej pozwala na uzyskanie większej dokładności cięcia.
- Obrabiany materiał - Jest on kluczowy przy wyborze parametrów cięcia, takich jak wykorzystanie materiału ściernego, konkretnego narzędzia i wielu innych.
- Parametry zlecenia - Parametry konkretnego projektu są najistotniejsze w wyborze odpowiednich narzędzi, technologii i samej metody obróbki. Od wielkości produkcji, aż po efekt końcowy, od tego zależeć będzie dobór techniki cięcia.
- Umiejętności operatora maszyny - Co prawda często wykorzystuje się w tym procesie zautomatyzowane maszyny, jednak nawet w takim przypadku, dobór ich odpowiednich parametrów, a także odpowiednie poprawki (np. w ciśnieniu) pozwolą na osiągnięcie lepszych rezultatów.
Często zadawane pytania
Czym jest cięcie strumieniem wody?
Cięcie strumieniem wody to proces polegający na wykorzystaniu skoncentrowanego nośnika energii (strumienia wody) pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu możliwe jest cięcie z precyzją sięgającą nawet 0,1mm.
Jakie są główne zalety waterjet?
Do głównych zalet waterjet zaliczyć można wysoką precyzję, możliwość cięcia grubych materiałów (nawet do 460mm) oraz ekologiczność (wykorzystanie wody w obiegu zamkniętym).
Jakie są różnice między cięciem strumieniem wody, a cięciem plazmowym i laserowym?
Podstawową różnicą między cięciem strumieniem wody w porównaniu z cięciem laserowym i plazmowym jest wpływ ciepła na obrabiany materiał. Waterjet nie wykorzystuje wysokich temperatur, przez co możliwe jest cięcie materiałów kruchych.
Ile kosztuje waterjet?
Koszt waterjet zależeć będzie od konkretnych parametrów projektu. Po poznaniu wszystkich szczegółów przedstawimy kosztorys i plan działania.
Jakie ciśnienie jest wykorzystywane w procesie cięcia wodą?
Do cięcia wodą wykorzystuje się ciśnienie rzędu 4000 barów, które wyprowadzane jest przez dyszę o małej średnicy. Pozwala to na zapewnienie precyzyjnych parametrów obróbki.
Jak mogę zamówić cięcie strumieniem wody w Marxam Project?
W celu zamówienia cięcia strumieniem wody w Marxam Project, zapraszamy do przekazania nam szczegółów swojego projektu poprzez rozmowę telefoniczną pod numerem 734 421 727, mailowo pod adresem offers@marxam-project.pl lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na dole każdej strony.