Cięcie plazmowe
Cięcie plazmowe to jedna z metod należących do obróbki cieplnej. Polega ona na wykorzystaniu plazmowego łuku elektrycznego, który pod wpływem dużej temperatury i energii, topi obrabiany materiał. Marxam Project oferuje profesjonalne i kompleksowe usługi cięcia plazmowego, dzięki któremu otrzymasz upragniony przez Ciebie element. Nasze bogate doświadczenie i szybkie terminy realizacji gwarantują najlepszą jakość usługi oraz trwałość produktu końcowego. Skontaktuj się z nami już dziś i zapewnij swojemu projektowi wszystko to, co najlepsze.
W dzisiejszych czasach głównym zadaniem Ślusarza jest obróbka metali na zimno – ręczna lub z użyciem elektronarzędzi. W zakresie pracy ślusarza znajdują się drobne części mechanizmów, drobna obróbka skrawaniem oraz ręczna obróbka powierzchni stalowych, nierdzewnych i aluminium.
Ślusarz traktowany jest jako asystent spawacza ponieważ bardzo często odpowiedzialny jest za przygotowanie materiałów do spawania oraz ich późniejszą obróbkę w celu naniesienia powłok ochronnych.
W bardzo szerokich umiejętnościach jakie musi posiadać ślusarz znajduje się między innymi wszystko co związane jest z mechaniką (montaż i demontaż urządzeń), cięcie, piłowanie, wiercenie, nitowanie, lutowanie oraz umiejętności z zakresu elektrotechniki i hydrauliki. Także metaloznawstwo jest bardzo ważną dziedziną wiedzy, którą musi posiąść ślusarz – badanie twardości, wytrzymałości, sprężystości, udarności, plastyczności i innych podstawowych cech metali jest wiedzą niezbędną do prawidłowego wykonywania swojego zawodu.
Najlepsze cięcie plazmowe w Marxam Project
Marxam Project to firma zajmująca się obróbką metali na najwyższym poziomie, a jedną z naszych wyspecjalizowanych usług jest cięcie plazmowe. Wykorzystujemy je, aby obrobić różne materiały, od metali, aż po tworzywa sztuczne. Nasz wyspecjalizowany zespół, bogaty w zaawansowane maszyny i technologie gwarantuje precyzyjne i trwałe elementy, które będą dokładnie zgodne z Twoimi założeniami. Zaufaj nam ze swoim projektem i odkryj najlepsze cięcie plazmowe dostępne na rynku.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
Dlaczego właśnie my?
Marxam Project to renomowana firma działająca na rynku metali od 2006 roku. Nasza bogata oferta i szerokie doświadczenie gwarantują najwyższą jakość usług i zadowolenie klienta. Spośród innych firm, wyróżnia nas:
- Bogate doświadczenie – W trakcie naszej ponad 18-letniej działalności obsłużyliśmy tysiące projektów obróbki metali, w tym setki z nich obejmujące cięcie plazmowe. Gwarantuje to, że doskonale poradzimy sobie z Twoim zleceniem.
- Wyspecjalizowani technolodzy – Nasz zespół składa się z prawdziwych ekspertów w dziedzinie obróbki. Stworzą oni precyzyjne i trwałe elementy, dokładnie dopasowane do Twoich wymagań.
- Atrakcyjne ceny – Oferujemy konkurencyjne ceny za najwyższej jakości usługi, abyś miał pewność, że Twój projekt dostanie wszystkiego co najlepsze.
- Krótkie terminy realizacji – Nasz zoptymalizowany proces pozwala nam na przyspieszenie działań obróbki bez negatywnego wpływu na precyzję cięcia. Oznacza to, że stworzymy wskazane przez Ciebie elementy szybko, ale jednocześnie z największą precyzją.
- Kompleksowa oferta – Na przestrzeni lat poszerzyliśmy naszą ofertę, czego efektem jest bogaty zakres usług, który pozwala nam na obsługę projektów od A do Z. Od podstawowych czynności jak cięcie, gięcie, czy tłoczenie, przez spawanie, aż po czynności wykończeniowe, jak malowanie proszkowe.
Skontaktuj się z nami
Jeśli szukasz najwyższej jakości usług cięcia plazmowego to nie szukaj dalej niż Marxam Project. Nasi doświadczeni i pomocni specjaliści zagwarantują trwałość i precyzyjność wykonywanych elementów, a dodatkowo chętnie doradzą oni w doborze szczegółów do Twojego projektu. Nasza bogata oferta pozwala na obsługę zlecenia w pełnym wymiarze, abyś miał pewność, że wszystkie czynności obróbki załatwisz w jednym miejscu. Nie czekaj i przedstaw nam swoje potrzeby, a my zagwarantujemy Twojemu projektowi najlepszą możliwą obsługę – skontaktuj się z nami już dziś.
Cięcie plazmowe – co to jest?
Cięcie plazmowe to proces obróbki metali wykorzystujący łuk plazmowy w celu przecięcia obrabianego elementu. W tej metodzie wykorzystuje się dużą ilość energii elektrycznej, która utrzymywana między materiałem, a elektrodą topi tworzywo nadając mu określone parametry. Proces ten wykonywany jest ręcznie, przy pomocy przecinarek plazmowych lub w sposób zmechanizowany, wykorzystując technologię CNC i roboty przemysłowe.
Podobnie jak cięcie laserowe, cięcie plazmowe to proces bezdotykowy, który wykorzystując plazmę tnie materiał, zarówno cienki, jak i grubszy, minimalizując zużywanie narzędzia.
Zasady cięcia plazmowego
Cięcie plazmowe wykorzystuje skoncentrowany łuk plazmowy, który utrzymywany między obrabianym materiałem, a elektrodą topi tworzywo nadając mu określony kształt i parametry. W procesie tym korzysta się ze sprężonego gazu, który wdmuchiwany jest przez dyszę na obrabiany materiał, gdzie tworzy się łuk elektryczny przez elektrodę, a tym samym kanał plazmowy. Pozwala to na osiągnięcie wysokich temperatur, dzięki którym tworzywo jest przecinane i, w tym samym czasie, wydmuchiwane.
Zastosowanie cięcia plazmowego
Cięcie plazmowe to proces obróbki cieplnej o szerokim zastosowaniu. Tak jak cięcie laserowe i cięcie strumieniem wody, przede wszystkim wykorzystywane jest do obrabiania metali, takich jak stal, aluminium, miedź, czy brąz. Istotne jest, że tworzywo to powinno przewodzić elektryczność. Jego szerokie zastosowanie pozwala na wykorzystanie go w szerokiej gamie branż, takich jak motoryzacyjna, lotnicza, spożywcza, budowlana i wielu innych.
W zależności od wykorzystywanego narzędzia i techniki, za pomocą tego procesu można przeciąć różną grubość materiału. Jeśli stosujemy urządzenia ręczne to szacuje się, że obrobić można tworzywo do 75mm grubości, podczas gdy zastosowanie zmechanizowanych narzędzi pozwala na cięcie powierzchni o grubości nawet 160mm.
Zalety cięcia plazmowego
Cięcie plazmowe to proces o szerokim zastosowaniu, które wynika z jego licznych zalet. Zaliczyć do nich można:
- Cięcie o wysokiej prędkości - Cięcie tą metodą pozwala na szybsze przebicie materiału bez jego dodatkowego podgrzewania
- Tworzenie minimalnych stref wpływu ciepła - Proces ten ma minimalny wpływ temperaturowy na obrabiany materiał.
- Szeroki zakres grubości cięcia - W zależności od wykorzystanego narzędzia (ręcznego, czy zmechanizowanego), przy pomocy tej metody można ciąć materiały o grubości od 0,5mm aż do 160mm.
- Szerokie zastosowanie - Można go wykorzystać zarówno do powierzchni płaskich, jak np. blach, ale także do elementów 3D, jak np. rur i profili.
- Precyzja i jakość - Przy pomocy tej metody tworzone jest wysokiej jakości cięcie o sprecyzowanych parametrach, które wzmacnia obrabiany materiał.
Czynniki wpływające na cięcie plazmowe
W cięciu plazmowym kluczowe będą czynniki związane z samym narzędziem oraz dobraną techniką. Nie są to oczywiście jedyne istotne parametry. Wpłynąć na ten proces może:
- Wykorzystany gaz - Wykorzystanie konkretnego gazu to jeden z najważniejszych parametrów cięcia plazmą. Tlen, azot, wodór, czy argon zostanie wykorzystany w zależności od wymagań konkretnego zlecenia.
- Obrabiany materiał - W zależności od tego czy chcemy stworzyć element ze stali, czy innego tworzywa przewodzącego elektryczność, wybierzemy różną metodę cięcia oraz różne jego szczegóły.
- Zastosowanie - Plazma to nie tylko cięcie. Wykorzystana może być także do znakowania, gdzie korzysta się z innego gazu i inaczej podejdzie się do obrabiania materiału.
- Natężenie prądu - Dobranie odpowiedniego natężenia prądu będzie bezpośrednio odpowiedzialne za siłę łuku plazmowego, który zapewnia jakość tworzonego elementu.
- Wykorzystane narzędzie - To, czy wykorzystamy przecinarkę ręczną, czy zmechanizowaną będzie kluczowe, aby zapewnić najwyższą jakość i odpowiedni czas realizacji. Istotne są także inne parametry z tym związane, jak np. średnica dyszy, czy pozycja palnika.
Często zadawane pytania
Na czym polega cięcie plazmowe?
Cięcie plazmowe polega na wykorzystaniu gazu i skoncentrowanego łuku plazmowego, które pod wpływem wysokiej temperatury przecinają i wydmuchują obrabiany materiał.
Co wykorzystuje się podczas cięcia tą metodą?
Wykorzystuje się specjalnie narzędzia takie jak przecinarki ręczne lub zmechanizowane, które korzystają z technologii CNC. Istotny jest także zastosowany gaz, który zależeć będzie od obrabianego materiału i zastosowania. Może to być tlen, azot, wodór, czy argon.
Jakie są główne zalety cięcia plazmowego w porównaniu z innymi metodami?
Głównymi zaletami cięcia plazmowego jest jego wysoka prędkość, która pozwala na szybszą obróbkę, a także szeroki zakres grubości cięcia – od 0,5mm aż do 160mm. Pozwala to na szerokie zastosowanie tego procesu nie tylko do powierzchni płaskich, ale także do elementów 3D.
Co różni laser od plazmy?
Obydwie te techniki posiadają wiele zalet, cięcie laserowe zapewnia większą ogólną precyzję i szersze zastosowanie, podczas gdy cięcie plazmowe jest idealne do materiałów przewodzących elektryczność. Plazma pozwala także na obróbkę grubszych materiałów w porównaniu z laserem.
Którą metodę powinienem wybrać do mojego projektu?
Wybór konkretnej metody zależeć będzie od parametrów projektu. Jeśli nie jesteś przekonany, która z nich lepiej spełni Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami, a nasi pomocni i doświadczeni technolodzy chętnie Ci doradzą, abyś otrzymał najlepsze możliwe rezultaty.
Jak mogę zamówić cięcie plazmowe w Marxam Project?
Aby zamówić cięcie plazmowe w Marxam Project skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 734 421 727, mailowo pod adresem offers@marxam-project.pl lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na dole każdej strony. Podaj nam parametry zlecenia, a my przedstawimy kosztorys i plan działania.