Ślusarz wykonujący obróbkę cieplną i strumieniową na metalowej blasze z logiem Marxam Project.

W dzisiejszych czasach głównym zadaniem Ślusarza jest obróbka metali na zimno – ręczna lub z użyciem elektronarzędzi. W zakresie pracy ślusarza znajdują się drobne części mechanizmów, drobna obróbka skrawaniem oraz ręczna obróbka powierzchni stalowych, nierdzewnych i aluminium.

Ślusarz traktowany jest jako asystent spawacza ponieważ bardzo często odpowiedzialny jest za przygotowanie materiałów do spawania oraz ich późniejszą obróbkę w celu naniesienia powłok ochronnych.

W bardzo szerokich umiejętnościach jakie musi posiadać ślusarz znajduje się między innymi wszystko co związane jest z mechaniką (montaż i demontaż urządzeń), cięcie, piłowanie, wiercenie, nitowanie, lutowanie oraz umiejętności z zakresu elektrotechniki i hydrauliki. Także metaloznawstwo jest bardzo ważną dziedziną wiedzy, którą musi posiąść ślusarz – badanie twardości, wytrzymałości, sprężystości, udarności, plastyczności i innych podstawowych cech metali jest wiedzą niezbędną do prawidłowego wykonywania swojego zawodu.

Cięcie laserowe

Cięcie laserowe to proces, w którym wykorzystuje się gorącą wiązkę lasera w celu nadania materiałowi określonego kształtu i właściwości. Pozwala na osiągnięcie dużej powtarzalności i świetnie nadaje się do obróbki różnych materiałów. W Marxam Project świadczymy profesjonalne usługi cięcia laserowego blach, rur i profili, które zapewnią, że Twój projekt stanie się rzeczywistością. Zaufaj nam w tym procesie i doświadcz współpracy z prawdziwymi profesjonalistami.

Najwyższej jakości cięcie laserowe w Marxam Project

Marxam Project to gwarancja najwyższej jakości usług cięcia laserowego blach, rur, profili i innych materiałów. Nasz zoptymalizowany proces pozwala na osiągnięcie powtarzalności nawet 100%, a zaawansowany sprzęt i wykwalifikowana kadra zapewniają o profesjonalności i kompleksowości świadczonych usług. Pracujemy na szerokiej gamie materiałów takich jak stal konstrukcyjna, stal nierdzewna i aluminium. Skontaktuj się z nami i zapewnij swojemu projektowi wszystko co najlepsze. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Wysokiej jakości laserowe cięcie różnych metali.

Dlaczego właśnie my?

Jesteśmy renomowaną firmą zajmującą się obróbką metali od 2006 roku. Tysiące wykonanych przez nas projektów utwierdziło nas jako lidera w branży metali i pozwoliło nam na dynamiczny rozwój i ciągłe poszerzanie naszej szerokiej oferty. Wyróżnia nas:

 • Najwyższa jakość usług – Rygorystyczne testy jakości przeprowadzane dla każdego zlecenia pozwalają nam zapewnić, że wytworzone przez nas elementy będą trwałe i zgodne ze wszystkimi założeniami projektowymi.
 • Rozbudowany park maszynowy – Ciągłe inwestycje w nowoczesne urządzenia i technologie pozwoliły nam na rozbudowanie naszego parku maszynowego do jednego z najnowocześniejszych w Polsce. Pozwala nam on na osiągnięcie ścisłych wytycznych dla każdego projektu.
 • Pomocni specjaliści – Zatrudniamy fachowców o długoletnim stażu, którzy swoją ekspertyzą nie tylko przekształcą Twój projekt w rzeczywistość, ale także pomogą w doborze szczegółów, aby osiągnął on dokładnie taki kształt jaki tego pragniesz.
 • Szybkie terminy realizacji – Połączenie naszych zoptymalizowanych procesów, ze specjalistami uzbrojonymi w nowoczesne narzędzia i technologie, pozwala nam na zapewnienie krótkich terminów realizacji.
 • Kompleksowy zakres obróbki metali – Marxam Project to nie tylko cięcie laserowe blach, rur i profili, ale także inne czynności obróbkowe, jak np. cięcie plazmowe, gięcie blach, spawanie, toczenie, malowanie proszkowe oraz inne procesy inżynierii przemysłowej, jak optymalizacja produkcji, montaż konstrukcji stalowych i wiele innych.
Zamów cięcie laserowe stali w Marxam Project.

Skontaktuj się z nami

Jeśli szukasz cięcia laserowego na najwyższym poziomie, o krótkim terminie realizacji i w atrakcyjnej cenie to nie szukaj dalej niż Marxam Project. Brzmi zbyt pięknie  żeby było prawdziwie? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że jakość świadczonych przez nas usług to nie fikcja. Wykonamy Twój projekt od A do Z, uwzględniając wszystkie wymagane procesy. Możesz mieć pewność, że wybierając Marxam Project, wybierasz zaufanego partnera o kompleksowym zakresie usług dostosowanych do Twoich potrzeb.

Cięcie laserowe – na czym polega?

Cięcie laserowe to proces obróbki materiału przy pomocy wiązki gorącego lasera oraz gazu technicznego. Laser powoduje wyparowanie, stopienie lub spalenie obrabianego elementu. Technika ta pozwala na nadanie precyzyjnego kształtu i parametrów materiałowi, dzięki czemu pozwala na otrzymanie dokładnego rezultatu o równie ściętych krawędziach. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu i licznym zaletom, proces ten zyskał dużą popularność.

Polega on na wykorzystaniu mocy wiązki lasera do oddziaływania na punkt materiału, powodując jego cięcie pod wpływem wysokich temperatur. Cały proces odbywa się bezdotykowo, co sprawia, że narzędzia zużywają się w minimalnym stopniu.

Profesjonalne cięcie laserowe metali i innych materiałów.

Zasady cięcia laserowego

Zasady w cięciu laserowym blach, rur i profili będą do siebie podobne. Chodzi w nich przede wszystkim o dobór odpowiedniego narzędzia i konkretnej techniki cięcia. W zależności od parametrów zlecenia, wybrana może być dysza o konkretnej średnicy i mocy lasera. W cięciu laserowym istotne jest to, że jest procesem bezdotykowym. Oznacza to, że ograniczony jest wpływ ciepła na obrabiany materiał. Tworzone są strefy minimalnego ciepła, które gwarantują dokładny proces obróbki.

Szybkie terminy cięcia laserem.

Zastosowanie cięcia laserowego

Cięcie laserowe to proces należący do obróbki cieplnej, który swoją popularność zawdzięcza swojemu szerokiemu zastosowaniu. Najczęściej wykorzystywany jest do cięcia laserowego blach, rur i profili. Można go użyć do obróbki szerokiej gamy materiałów, takich jak różne metale - stal, aluminium, miedź, czy brąz, tworzywa sztuczne - np. akryl, czy poliester, a także inne tworzywa, takie jak drewno, skórę, czy żywność. Tak szerokie zastosowanie sprawia, że proces ten wykorzystywany jest w wielu branżach, takich jak branża budownicza, elektroniczna, motoryzacyjna, lotnicza, spożywcza, meblarska i inne.

Oprócz powierzchni płaskich, wykorzystuje się go do cięcia 3D profili i rur. Nie tworzy on przy tym zadziorów, przez co jest powszechnie stosowany w branży motoryzacyjnej do cięcia elementów układów spalinowych.

-

Usługi cięcia laserowego blach i innych materiałów.

Zalety cięcia laserowego​

Cięcie laserowe jest technologią, która pozwala na szybkie i tanie uzyskanie elementu o dowolnie skomplikowanych kształtach z różnych rodzajów blach płaskich.

Niewątpliwymi zaletami tego procesu są:

 • Dowolność wykonywanych kształtów, które ograniczają jedynie właściwości danego materiału
 • Powtarzalność wykonywania detali na poziomie 100%
 • Dla danych rodzajów materiałów i ich grubości powierzchnia cięcia w jakości pozwalającej na wyeliminowanie procesu obróbki wykańczającej
 • Możliwie najlepsze wykorzystanie powierzchni materiału - dzięki zastosowaniu odpowiednich programów komputerowych uzyskujemy bardzo duży procent wykorzystania blachy i możemy odpowiednio zoptymalizować proces produkcji
 • Zmniejszenie wpływu ciepła na deformację materiału ciętego
 • Bardzo duża elastyczność ilości produkowanych elementów – jedna sztuka czy kilka tysięcy nie stanowi żadnej różnicy pod względem technicznym
 • Grawerowanie elementów - w trakcie procesu cięcia laserowego można zastosować od razu technikę znakowania elementów

Cięcie laserowe rur i profili 3D metalowych i innych.

Czynniki wpływające na cięcie laserowe

Cięcie laserowe to proces, na którego działanie wpływa szereg czynników. Większość z nich związana jest z wykorzystywanym narzędziem oraz obrabianym materiałem, co jest często zauważalne także w innych procesach obróbki. Czynniki, jakie wpływają na ten proces to:

 • Obrabiany materiał - Przewodność ciepła oraz kruchość materiału będą miały bezpośredni wpływ na ten proces. W zależności od obrabianego tworzywa konieczne będzie dobranie odpowiednich parametrów.
 • Prędkość cięcia - Od prędkości cięcia zależeć będzie dokładność i równość wykonywanych cięć. Ze względu na to, że posiadamy laser o dużej sile to będziemy mogli przeprowadzać obróbkę w szybkim tempie, ale jednocześnie im szybciej, tym mniej dokładnie, gdyż ryzykuje się wówczas powstawanie zadziorów, nadpaleń lub chropowatej powierzchni krawędzi ciętej.
 • Moc lasera - Duża siła lasera będzie sprzyjała nie tylko szybkości cięcia, ale także temu, jak gruby może być obrabiany materiał. Należy dobrać odpowiednią moc, którą dostosowuje się w zależności od ciętego tworzywa i jego grubości.
 • Wybór dyszy - Dobranie odpowiedniego narzędzia i jego średnicy pozwoli na sprecyzowanie dokładności z jaką odbywać się będzie proces cięcia laserowego.
 • Grubość materiału - W przypadku grubszych tworzyw, konieczny będzie wybór odpowiedniego narzędzia i jego mocy. Jeśli obrobić będzie trzeba bardzo gruby materiał to możliwe jest, że lepszą metodą okaże się cięcie strumieniem wody lub plazmą.
 • Parametry zlecenia - Konkretne wytyczne zlecenia to kluczowy punkt w zakresie wyboru tej metody. Ilość produkcji, czas realizacji i wiele innych czynników będzie miała wpływ na to, czy bardziej opłacać się będzie skorzystać z cięcie laserowego, czy innego procesu obróbki cieplnej lub wiórowej.

Często zadawane pytania

Laserem ciąć można szereg materiałów, do których należą metale, takie jak stal, aluminium, miedź, czy brąz, a także tworzywa sztuczne, np. poliester i akryl oraz inne, jak drewno, czy żywność.

Ciężko jest ten proces wykorzystać do cięcia materiałów kruchych, podatnych na oddziaływanie ciepła. Zalicza się do nich kruszywa oraz szkło. Do tych tworzyw lepiej nada się cięcie strumieniem wody.

Koszt cięcia laserowego zależeć będzie od konkretnych parametrów zlecenia, takich jak wielkość produkcji, obrabiany materiał, czas realizacji itp. Ogólnie rzecz biorąc, to proces ten jest tańszy od pozostałych metod cięcia, jednak jego przystosowanie do konkretnego projektu zależeć będzie od wymagań.

Proces ten wykorzystywany jest do cięcia blach, a także rur i profili. Świetnie nadaje się zarówno do powierzchni płaskich, jak i 3D.

Jak najbardziej. Nasi pomocni specjaliści, chętnie pomogą dobrać parametry, materiał i wykorzystywaną technikę, aby zapewnić najwyższą jakość Twojego projektu.

Cięcie laserowe znane jest z wyjątkowej precyzji, umożliwiającej wykonywanie cięć z tolerancjami tak małymi jak kilka tysięcznych centymetra (lub precyzja na poziomie mikrona). Jego dokładność zależy od takich czynników, jak jakość systemu laserowego, rodzaj materiału i parametry cięcia.

Zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem 734 421 727, mailowo pod adresem offers@marxam-project.pl lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na dole każdej strony.